شرایط اخذ ویزای کار در عمان و بررسی شرایط آن
نویسنده : موسسه حقوقی ملک پور
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۱/۲۵ بازدید : 1868

 

شرایط اخذ ویزای کار در عمان، نحوه اخذ ویزای کار در عمان و شرایط مورد نیاز آن، نحوه کاریابی و میزان حقوق و درآمد کشور عمان و مشاغل مورد نیاز عمان در سال 2020 را در این نوشتار به صورت تخصصی و علمی مورد تحلیل قرار خواهیم داد. شرایط اخذ ویزای کار در عمان چیست؟ چه مدارکی برای اخذ ویزای کار در عمان لازم است؟ چه نوع مشاغلی به عنوان مشاغل مورد نیاز عمان در سال 2020 محسوب می شوند؟ آیا کار در عمان سبب اخذ اقامت و تابعیت در این کشور می شود؟ برای دریافت پاسخ این سوالات و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط اخذ ویزای کار در عمان با ما همراه باشید. این روزها کشور عمان به دلیل داشتن ارزش پولی بالا و همچنین داشتن کشوری رو به پیشرفت متقاضیان زیادی را برای مهاجرت به عمان جلب کرده است. از جمله راه های مهاجرت به عمان از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد که ما در این مقاله به صورت تخصصی در خصوص شرایط اخذ ویزای کار در عمان می پردازیم و سعی کردیم تمامی سوالات ذهنی شما را در این باب پاسخ دهیم.

عمان کشوری پادشاهی و در جنوب شبه جزیره عرب واقع شده است. کشور عمان با کشورهای عربستان، امارت و یمن مرز زمینی و با ایران دارای مرز دریایی می باشد. پایتخت این کشور شهر ساحلی زیبا و توریستی به نام مسقط می باشد. زبان رسمی کشور عمان عربی و اغلب مردم در این کشور به انگلیسی مسلط هستند. کشور عمان دارای حدود 4 میلیون و 600 نفر جمعیت می باشد و از این تعداد حدود 2 میلیون نفر مهاجر می باشند. اکثریت مهاجران از کشورهای هند، پاکستان، سودان و مصر و دیگر کشورها می باشند. در تصویر زیر اطلاعات جالبی درباره کشور عمان ارائه شده است.

جالب است بدانید که عمان در ساخت کشتی جزو کشورهای اول دنیا محسوب می شود و در این زمینه بسیار مهارت دارند، همچنین بهترین پرورش دهنده اسب عربی در کل دنیا را به خود اختصاص داده است. صنعت نفت، گاز، مواد شیمیایی، مس و فولاد نیز از جمله صنایع کشور عمان به حساب می آید، به همین جهت تعداد زیادی از مردم به دنبال کسب اطلاعات در خصوص شرایط اخذ ویزای کار در عمان هستند. پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

یکی از موارد بسیار مهم برای مهاجرت به عمان خصوص مهاجرت کاری به عمان بررسی نرخ بیکاری در این کشور می باشد. به طور مثال باید در نظر گرفت که آیا نرخ بیکاری در عمان پایین است؟ رفتار مردم عمان با نیروی کار خارجی به خصوص ایرانی ها به چه صورت است؟ شرایط اخذ ویزای کار در عمان چگونه است؟ همانطور که می دانید نرخ بیکاری در کشورها بیانگر رشد اقتصادی در هر کشور می باشد. عمان از جمله کشورهایی است که در چند سال اخیر رشد اقتصادی چشم گیری داشته و همین امر سبب کاهش نرخ بیکاری در این کشور شده است. در نمودار ذیل به نرخ بیکاری در عمان پرداختیم، همانطور که مشاهده می نمایید نرخ بیکاری در سال های گذشته تا کنون کاهش قابل توجه ای داشته و در سال 2019 به 3.08 درصد رسیده است.

شرایط اخذ ویزای کار در عمان بدین صورت است که افراد حتماً باید یک کفیل یا همان کارفرما و یا از طرف یک شرکت دعوت نامه کاری داشته باشند. کفیل یا شرکت باید اجازه کار افراد را از اداره کار عمان و پلیس این کشور دریافت سپس می تواند برای متقاضی دعوت نامه را ارسال کند. متقاضی کار در عمان با داشتن دعوت نامه به سفارت این کشور مراجعه کرده و ویزای را دریافت می نماید. این کار خیلی زمان نمی برد و شاید بین 1 هفته تا دو ماه طول بکشد. افراد برای پیدا کردن کفیل یا پیشنهاد شغلی می توانند از طریق سایت های کاریابی که در ادامه به آن می پردازیم، اقدام کنند. متقاضیان برای کار در عمان باید بین 21 تا 60 سال سن داشته باشند. لازم به ذکر است که میزان حقوق در کشور عمان و همچنین سطح رفاه اجتماعی در این کشور به نسبت کشورهای اروپایی پایین تر است.

 

شرایط اخذ ویزای کار در عمان و بررسی ویزای همراه برای کار در عمان

عموماً همراه به معنای همسر و فرزند زیر 18 سال تلقی می شود، اما در کشور عمان فرزند تا سن 21 سال را هم در صورت اثبات وابستگی می توان به عنوان همراه به نفر اصلی ملحق کرد. به صورت کلی اگر در کشور عمان شاغل باشید این اجازه را دارید که برای اقامت همسر و فرزندان زیر 21 سال اقدام نمایید اما این امر به شرطی امکان پذیر است که از لحاظ مسکن و درآمد مدارک لازم را به اداره مهاجرت عمان اثبات کنید. نکته قابل توجه این است که همراه در کشور عمان اجازه کار ندارد.

 

شرایط اخذ ویزای کار در عمان و مدارک مورد نیاز

متقاضیانی که قصد دارند برای اخذ ویزای کار در عمان اقدام کنند باید مدارکی را تهیه و هنگام مراجعه به سفارت با خود همراه ببرند. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که با اینکه زبان اول کشور عمان عربی است، منتها باید مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه کنند. در ادامه به شرایط اخذ ویزای کار در عمان و مدارک مورد نیاز در آن می پردازیم.

- پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 7 ماه

- مدارک شناسایی با ترجمه انگلیسی

- در صورت نیاز ارائه سوابق کاری

- مدارک تحصیلی با ترجمه انگلیسی

- داشتن نامه پیشنهاد شغلی از طرف کفیل یا کارفرما در واقع این نامه مهمترین مدرک برای اخذ ویزای کار در عمان می باشد

 

هنگام بررسی شرایط اخذ ویزای کار در عمان باید در نظر داشت که در این کشور بعضی از تخصص ها و رشته های تحصیلی شانس بیشتری برای دریافت کار و همچنین پیدا کردن کفیل یا کارفرما دارند. در ادامه به بررسی مشاغل مورد نیاز عمان در سال 2020 می پردازیم. در صورتی که در مشاغل ذیل تخصص یا تحصیل کرده باشید و سوابق کاری مناسب دارید شانس بالاتری برای دریافت کارفرمای عمانی دارید. 

 

متقاضیان کار در عمان باید در نظر داشته باشند که داشتن تخصص و یا مهارت در رشته تحصیلی خودشان شانس کار را برای آنها افزایش می دهد. همچنین با اینکه زبان رسمی کشور عمان عربی است، اما برای کار دراین کشور باید زبان انگلیسی را مسلط شوید و الزامی برای یادگیری زبان عربی وجود ندارد. به صورت کلی شرایط اخذ ویزای کار در عمان و کاریابی در این کشور از دو طریق امکان پذیر است. روش اول اینکه متقاضی کار در عمان به صورت توریستی به این کشور سفر کند و به صورت حضوری با کارفرماها ملاقات داشته باشد که این امر آسان نیست و روش دوم استفاده از سایت های کاریابی می باشد. در ادامه به بررسی شرایط ویزای کار در عمان و موسسات کاریابی می پردازیم. همانطور که در مطالب بالا هم به آن اشاره کردیم، شرایط اخذ ویزای کار در عمان بدین صورت است که افراد قبل از هرگونه اقدام باید از طرف یک کارفرما در کشور عمان پیشنهاد شغلی داشته باشند. در ادامه چند سایت کاریابی بزرگ در عمان را برای جست و جوی کارفرما معرفی کرده ایم. افرادی که سطح زبان خوبی دارند می توانند وارد سایت های ذیل شده و رزومه خود را آپلود کرده و منتظر پاسخ از طرف کارفرما بمانند. متقاضیانی که موفق به دریافت ویزای کار عمان می شوند پس از ورود به این کشور 30 روز زمان دارند تا برای اخذ اقامت کاری خود اقدام نمایند. برای انجام این مراحل یک سری فرایند و مراحل دارد. متقاضی باید تمامی مدارک شناسایی خود و همراه ها، نامه سلامت، عدم سو پیشینه و همچنین نامه کاری از طرف کارفرما را به اداره پلیس و اداره کار کشور عمان ارائه نماید. سپس به متقاضی اقامت 2 ساله اعطا می گردد و این اقامت هر 2 سال با تمدید قرارداد با کارفرما تمدید می گردد.

 

مطالب تصادفی بیشتر